Хидрантен гел за смирување на кожата на лицето - Emilija Gavrilova

Хидрантен гел за смирување на кожата на лицето

Sonya™ soothing gel moisturizer

Хидрантен гел за смирување на кожата на лицето

Sonya™ soothing gel moisturizer

Уживајте во уникатната хидратација со Sonya™ soothing gel moisturizer. Тој изгледа како лосион, но формулата на база на гел едноставно се топи во вашата кожа. Повеќе од десет природни растителни екстракти и масла, вклучително естери од јојоба и маслиново масло ѝ помагаат на кожата да се чувствува еластична и хидрирана. Бета-глуканот извлечен од печурки го смирува лицето и го изедначува тенот.

Додадовме и анти-ејџинг состојки како линолска киселина и хидролизиран колаген, кој ги наоѓа оние места во кожата каде што е најпотребен, како и фитинска киселина која ефикасно го подобрува изгледот на комбинираната кожа.

Ја збогативме формулата и со масла од кора од портокал и мандарина, римска камилица и масла од здравец и од плодови на бергамот кои значително ја освежуваат кожата и придонесуваат хидрантниот гел да биде ваш омилен производ.

Нежно нанесете два пати дневно – наутро и навечер по нанесување на гелот за осветлување или за дополнително овлажнување по нанесување на гел маската за рафинирање. За оптимални резултати употребувајте како дел од системот за секојдневна нега на кожата „Соња“.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Употребувајте два пати дневно – наутро и навечер на лицето и вратот по нанесување на гел за осветлување или за дополнителна хидрација по нанесување на гел маска за рафинирање. Нежно нанесете скромно количество на кожата, за да ја смирите и овлажните.

 Хидрантен гел за смирување на кожата на лицето

– ОСНОВНИ KАРАКТЕРИСТИКИ

  • Колагенот го подобрува изгледот на кожата.
  • Над 10 природни растителни екстракти и масла.
  • Богат со влага.
  • Код: 608 / 59 мл

За повеќе информации и нарачка на природните производи Форевер контактирајте ме на :

070 34 88 45 

gavrilova.emilija@gmail.com 

www.facebook.com/prodazba.aloevera

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.