Гел маска за рафинирање на комбинирана кожа - Emilija Gavrilova

Гел маска за рафинирање на комбинирана кожа

Sonya™ refining gel mask

Гел маска за рафинирање на комбинирана кожа 

Sonya™ refining gel mask

За што подобро да го искористите вашиот одмор, во овој гел ставивме ризница од растенија, вклучувајќи масла од морков, босилек, цвет од Artemisia Pallens и соја.

Додека разладувачкиот гел брзо се впива во вашата кожа, ќе го почувствувате хидратирачкиот ефект на нашиот богат стабилизиран гел од алое вера и на овлажнувачите како екстракт од јаболки и цвет на детелина. Како резултат, вашата кожа ќе биде мека и ќе има младешки сјај. Корејскиот бамбус и коренот од ликорица кој се користи над 3000 години, ја засилуваат формулата со нивното антиоксидантно дејство. Висококвалитетната комбинација ја навлажнува вашата кожа додека спиете, без да ја масти.

Нанесувајте ја гел маската само два до три пати неделно, за да се разбудите со по-сјајна, по-млада и по-балансирана кожа. Употребувајте како дел од системот за секојдневна нега на кожата „Соња“ за оптимални резултати.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Се употребува 2-3 пати неделно по Sonya™ illuminating gel и пред спиење. Нанесете голема количина по целото лице пред спиење. Оставете преку целата ноќ. Наутро исплакнете темелно за балансирана кожа.

Гел маска за рафинирање на комбинирана кожа- ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Придонесува за здрав тен.
  • Ги контролира промените кај комбинираната кожа.
  • Ја храни вашата кожа додека спиете.
  • Код: 607 / 59 мл

За повеќе информации и нарачка на природните производи Форевер контактирајте ме на :

070 34 88 45 

gavrilova.emilija@gmail.com 

www.facebook.com/prodazba.aloevera

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.