Спреј со алое за животни Emilija Gavrilova Forever Living Products -

Спреј со алое за животни

Алое ветеринарна формула

Спреј со алое за животни

Кога некој во семејството ќе биде исечен или изгребан, ќе земеме од распрскувачкиот спреј Алое Фирст.

Миленичињата се исто така дел од семејството и тие исто така можат да ја доживеат моќта на алоето.

Forever Living Products специјално создаде формула, спреј со алое за животни, така што тие  можат да добијат соодветна прва помош.

ОПИС

Докажано е дека алоето помага да се олеснат и лекуваат многу животински проблеми.

На пример, Ветеринарен тајмс (септември, 1996) објави неколку случаи во кои гелот на алое вера беше нанесен локално за лекување на коњска болест.

Ефикасноста на алоето се покажа како пропорционална на онаа на почесто познатите препарати за третман на тенија и заразени рани.

Многу важни се резултатите добиени со орална употреба на алое вера гел кај коњи кои страдаат од трајна леукопенија и летаргија.

Иако во некои од претходните третмани, вклучувајќи ги и мултивитамини и антибиотици, биле неуспешни, 11 од 14-те животни третирани со Алое Вера се вратија во полноправно живеење.

Примена на спреј со алое за животни

“Алое ветеринарна формула” содржи висок процент на стабилизиран алое вера гел, најпосакувана поради неговите навлажнувачки и антимикробни својства.

Идеален за рани, гребнатини, модринки,  инфекции и други надворешни проблеми кај животните. Единствената дополнителна состојка е алантоин – докажано активирачко средство за заздравување на рани. Особено погоден е механизмот на пумпа за распрскување, што го прави подеднакво лесен за примена  кај  домашни миленици.

“Алое ветеринарна формула” дава брзо олеснување – смирува, штити и помага на заздравување на раните.

Кога на најдобриот пријател на човекот му треба помош побарајте “Алое ветеринарна формула”.

 ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА на спреј со алое за животни

Исчистете со течен сапун со алое и вода и нанесете  на погодените области. Поставете преврска доколку е потребно. За оптимални резултати, се применуваат неколку пати на ден или како што е препорачано од вашиот ветеринар.

Забелешка:

Овој производ е само за надворешна употреба и не се препорачува за третман на длабоки пирсинг рани. Избегнувајте контакт со очи и други чувствителни области.

Други производи што се користат за животните :

Алое Вера Гел (1 литар – код 715)- за подобрување на општата здравствена состојба

Загревачки лосион со алое (118 мл- код 64)– ја ублажува болката во мускулите, зглобовите и модринки.

Алое вера гел крема (118 мл – код 61)- да ги ублажат раните и воспалените области, како и  спречува  понатамошна инфекција.

Алое Прополис крем (113 г-код 51)- помага на кожата да се бори против инфекции преку зајакнување на имунолошкиот систем.

Шампон за алое и јојоба (296мл-код 521)- за капење на животни со сува и увствителна кожа.

Гел за заби (130 г – код 28)- Помага во борбата кај проблеми со непцата и дава одлични резултати за оралното здравје. Без флуор.

Алое течен сапун за раце (473 мл-код 523)– совршено ја чисти кожата, погодна за животни со проблеми со кожата како егзема.

ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Висок процент на алое.

Мултифункционален производ.

Помага во  заздравување на  рани.

Хидратантна антибактериска активност.

Спреј-пакување за лесно примена.

код 30 – 473 мл

НАРАЧКИ И ИНФОРМАЦИИ НА ФОРЕВЕР ПРОИЗВОДИ  НА

070 34 88 45 , gavrilova.emilija@gmail.com , www.facebook.com/prodazba.aloevera

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.