Освежувачки гел за чистење на кожата - Emilija Gavrilova

Освежувачки гел за чистење на кожата

Sonya™ refreshing gel cleanser

Освежувачки гел за чистење на кожата

  Sonya™ refreshing gel cleanser

Од моментот кога гелот ќе го допре вашето лице ќе забележите дека тој не се пени обилно и не ja затегнува непријатно вашата кожа. Нашето алое вера збогатено со состојки од цел свет, ви го обезбедува најсовремениот и најдобар начин за нежно и смирувачко чистење на лицето и наутро и навечер.

Јаболковите аминокиселини и хидроксиацетофенонот ја збогатуваат меката пена на освежувачкиот гел за чистење, за да ја поддржат комбинираната кожа. Eкстрактот од плодовите на acacia concinna помага за отстранување на мртвите клетки натрупани на површината, нечистотијата и шминката за темелно и нежно чистење.

Освежувачкиот гел за чистење не користи само состојки за измивање, туку и навлажнувачки како ладно пресувано масло од баобаб од Сенегал. Познат како „дрво на животот“ кај локалното население, баобабот живее над 500 години. Моќта и долговечноста на баобабот го претвораат во идеален екстракт за нашата формула.

Заборавете за традиционалните средства за измивање. Освежувачкиот гел за чистење „Соња“ користи современа гел технологија која ќе ви помогне да ги чувствувате лицето и вратот мазни и чисти по секое миење. Употребувајте го како дел од системот за секојдневна нега на кожата „Соња“ за оптимални резултати.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Чистете го лицето и вратот два пати дневно – наутро и навечер. Нанесете обилна количина на влажни прсти и истријте во кожата. Темелно исплакнете.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ на освежувачки гел за чистење на кожата

  • Истовремено чисти и негува.
  • Алоето смирува и не ја лишува кожата од ништо вредно.
  • Нежна пена за комбинирана кожа.
  • Код: 605 / 118 мл

За повеќе информации за Форевер производите контактирајте ме на:

www.facebook.com/prodazba.aloevera

e-mail:gavrilova.emilija@gmail.com

телефон 00 389 70 34 88 45

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.