Осветлувачки гел за комбинирана кожа - Emilija Gavrilova

Осветлувачки гел за комбинирана кожа

Sonya™ illuminating gel

Осветлувачки гел за комбинирана кожа

Sonya™ illuminating gel

Корен од ликорица и уникатна комбинација од зелени и кафеави алги помагаат за изедначување на тенот на кожата и покривање на возрасните петна. Алгите се комбинирани со липозоми, за да стигнат нивните корисни својства точно до оние места во кожата каде се најпотребни. Користевме и екстракт од цвет на црвена детелина за затегнување на отворените пори.

Друга причина за Sonya™ illuminating gel да нема аналог на пазарот е уникатната колекција од пет азиски растенија: корен од Scutallaria baicalensis, ликорица, бела дудинка, цвет од пелин и плод од zizyphus jujube. Овие ориентални билки се познати по својата способност да го изедначуваат и осветлуваат комплетниот тен на кожата.

Вашата кожа ќе биде мека, мазна и ќе има здрав сјај. Користете како дел од системот за секојдневна нега на кожата „Соња“, за да го контролирате мастењето и да доставувате влага таму каде што е најпотребна.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

За сјајна кожа нежно нанесете мало количество по целото лице и вратот, два пати дневно по чистењето.

Осветлувачки гел за комбинирана кожа – ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ 

  • Го изедначува тенот.
  • Го освежува целокупниот изглед на кожата.
  • Ги затега отворените пори.
  • Код: 606 / 28,3 г

За повеќе информации и нарачка на природните производи Форевер контактирајте ме на :

070 34 88 45 

gavrilova.emilija@gmail.com 

www.facebook.com/prodazba.aloevera

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.