КРИСТАЛИТЕ - НИВНАТА ЕНЕРГИЈА - Emilija Gavrilova

КРИСТАЛИТЕ – НИВНАТА ЕНЕРГИЈА

 КРИСТАЛИТЕ – НИВНАТА ЕНЕРГИЈА

Кристалите се многу специфични, бидејќи во себе имаат жива енергија ,која има влијание врз општата состојба на човековиот организам и дејствуваат позитивно.

Благотворното дејство на кристалите е познато од дамнина.

Изборот на кристал може да биде според хороскопскиот знак или по сопствена интуиција.

КОРАЛ

Коралот го зајакнува мускулниот систем и се употребува  против анемија .Совршена комбинација со Aloe Berry Nectar.

КРИСТАЛИТЕ - НИВНАТА ЕНЕРГИЈА

КВАРЦ

Кварцот ги намалува болките во мускулите и коските.Совршена комбинација заедно со Aloe Heat Lotion

-Исто така ги елиминира токсините од организмот и помага при психолошки проблеми.Совршена комбинација со Aloe Vera Gel

ТЕМЕН КВАРЦ

-Позитивно влијае  на панкреасот и гениталните органи.

Помага при лекување на стерилитет.

ОНИКС-го нормализира варењето

ОПАЛ-го стимулира имунолошкиот систем и заштитува од инфекции

КРИСТАЛИТЕ - НИВНАТА ЕНЕРГИЈА

РУБИН

-Помага во борба против инфекции и астма.

Ја зголемува енергијата и помага при исцрпеност.

САФИР-лекува егземи,проблеми при дишење и мигрена

СМАРАГД-се препорачува кај лица кои имаат камен во бубрегот

ТИГРОВО ОКО-помага во борба против чир и го подобрува видот

ТИРКИЗ-го зајакнува и подмладува целото тело,влијае на духовниот мир и позитивното размислување

ТОПАЗ-ги намалува ревматските болки и благопријатно дејствува на емотивноите проблеми,промена на расположението и при несоница

ЌИЛИБАР-наоѓа примена при анти-стрес масажи,а дејствува при респираторни заболувања

КРИСТАЛИТЕ - НИВНАТА ЕНЕРГИЈА

ДИЈАМАНТ-го подобрува видот,а помага и во терапија при полови заболувања

Флуорит-ги намалува болките кај артритис и ревматизам.влијае на цврстината на забите и коските.

ГРАНИТ-влијае на хормоналниот баланс и помага при плодност.Ги ублажува менструалните тегоби.

ХЕМАТИТ-се употребува за подобрување на крвотокот и работата на бубрезите,при емотивен дизбаланс,депресија и панични напади.

БИСЕР-ја стимулира работата на имунолошкиот систем и делува позитивно на целиот организам
Бронцит-помага кај кожните заболувања ,влијае против депресија и ја зајакнува моќта на концентрацијата.

КРИСТАЛИТЕ - НИВНАТА ЕНЕРГИЈА

Александрит-го подобрува мислењето,ја јакне комуникацијата и помага при недостаток од доверба.

Аквамарин-ја намалува забоболката,но се употребува и за болести на бубрезите

Азурит-се употребува за коски,надбубрежната жлезда и слезинката.

Аметист-дава спокој и внатрешен мир.Помага при белодробни заболувања и ја забрзува работата на срцето.При главоболка и мигрена се става на чело за да дејствува подобро.

Ахат-се употребува за смирување,против депресија и стрес.

Авентурин-ослободува од болка,стрес,намалува нервоза и заштитува од енергетска блокада.

 

Кристалите со нивната моќна жива енергија ,во комбинација со производите од Фиревер ,идеални за вас и вашите најблиски да изгледате и да се чувствувате подобро.

Повеќе за производите Форевер прочитајте тука….

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.