Forever Supergreens - Зелено гориво за вашиот ден - Emilija Gavrilova

Forever Supergreens – Зелено гориво за вашиот ден

Идеална комбинација од над 20 овошја и зеленчуци за вашиот активен начин на живот

Forever Supergreens – Зелено гориво за вашиот ден

Идеална комбинација од над 20 овошја и зеленчуци за вашиот активен начин на живот

Кога живееме динамично не е лесно да одделиме време за јадење на свежо овошје и зеленчук. Често посегнуваме по преработена храна за да го задоволиме гладот. Можно е да не ги внесеме витамините и нутриентите кои ги добиваме единствено од исхраната богата со свежо овошје и зеленчук. За среќа има начин да му го обезбедиме на телото најдоброто од природата, и тоа брзо и удобно!

Forever Supergreens содржи клучни суперхрани и антиоксиданти кои му помагаат на телото да ја поддржи природната заштита, а нас – да сме во оптимална форма.

Секоја хранлива ќесичка содржи алое и над 20 овошја и зеленчуци. Оваа комплетна супер-храна има одличен вкус и лесно се раствора во вода или во вашиот омилен напиток. Исполнете го денот со зелената моќ која ќе ја откриете само во Forever Supergreens.

Внимателно избраните состојки ја поддржуваат природната одбрана на телото во тешки периоди и ја надополнуваат за оптимална форма. Forever supergreens е ефикасна комбинација на извори на природни хранливи материи како што се полифеноли и антиоксиданти од бобинки од гоџи, семе од грозје, зелен чај, зелен лиснат зеленчук, спирулина и алое вера, сите поткрепени со природните корисни својства на витамини Ц, Е и магнезиум.

Forever Supergreens – Динамична комбинација од најдобрите природни супер-храни

За хранливата моќ на Forever Supergreens   ги побаравме најмоќните супер-храни и создадовме напиток кој е полн со корисни хранливи материи и помага за одржување на здрава pH рамнотежа. Кога во нашето тело алкалната и киселата средина се во рамнотежа, ние имаме повеќе енергија, повеќе сме фокусирани, а коските, мускулите и кардиоваскуларниот систем се во добра состојба.

Нашата комбинација од алкализирачките зеленчуци како спанаќ, кељ и брокули поддржуваат оптимални pH  нивоа и ви помагаат да ја одржите рамнотежата!

Но ова е само почеток, кога зборуваме за ризницата од зелени и растителни состојќи со кои Форевер Супергринс ќе ве снабди. Алое вера помага да извлечете максимум од секоја состојка. Така што ќе ја оптимизирате апсорпцијата на нутриенти, го помага варењето на храната и ја зголемува природната енергија.

Гориво за вашиот тренинг

Независно кон што се стремите кога се движите, или какво е вашето фитнес ниво, Forever Supergreens  е идеалниот додаток за вашата спортска торба.

Ефективната смеса од зелени храни дава сила и издржливост за време на физичката активност. Воедно придонесува и  за закрепнување на мускулите по неа.

Дајте зелено светло на виталноста и наполнете го телото со моќта на растителните супер-храни.

Збогатете го омилениот напиток со супер-храни

Ви требаат само 250 мл вода и ќесичка Forever Supergreens за да уживате во хранливата ризница. Таа е идеален начин да си обезбедите зелени храни во секое време и насекаде. Одлична е и за збогатување на омилениот напиток со растителни нутриенти.

Растворете ја ќесичката во шејкот Форевер лајт ултра, за да ја додадете моќта на протеините кон зелените супер-храни. Ќе ви се допадне како мекиот вкус на шумските овошја на Forever Supergreens  се комбинира со аромата на чоколадо  и ванила.

Не се лишувајте од хранливи материи само заѕоа што немате време да јадете доволно свежо овошје и зеленчуци. Животот не го забавува темпото кога вие имате потреба. Но, благодарение наForever Supergreens   можете да ги искористите сите предности на над 20 овошја и зеленчуци дури во брзото секојдневие. Нема подобар начин да додадете зелени храни кон вашиот режим.

СОСТАВ

Прашок од лист од спанаќ (34%), овошен вкус [згуснувач (малтодекстрин, багрем), арома (малина и јагода), регулатор на киселост (лимонска киселина), , магнезиум (магнезиум карбонат), лисја од прашок од брокула (7%), стебленца од јачмен, спирулина, ексклузивна комбинација на овошје и зеленчук, витамин Ц (аскорбинска киселина), прашок од кељ (2%), прашок од семе од грозје, прашок за семе од грозје, зелен чај од лист во прав, гоџи екстракт од бери (2%), засладувач (стевио гликозиди), витамин Е [(д-алфа-токоферил ацетат), прав од лисја од алое вера.

Препорачана употреба

Растворете ја содржината на една кесичка во 240 мл вода или друг пијалок, измешајте добро.

Во едно пакување се содржани 30 кесички.

Супер рецепти со супер зелена инспирација. Повеќе прочитај ТУКА…

За повеќе информации за Форевер производите контактирајте ме на:

www.facebook.com/prodazba.aloevera

e-mail:gavrilova.emilija@gmail.com

телефон 00 389 70 34 88 45

 

Повеќе за производите Форевер Прочитајте тука….

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.