Forever Freedom-За здрави и подвижни коски! - Emilija Gavrilova

Forever Freedom-За здрави и подвижни коски!

Forever Freedom-Za zdravi i podvizni koski

 Forever Freedom-За здрави и подвижни коски, е наменет да му помага на организмот да ги одржува здрави и подвижни коските и да ја ублажи болката.


ОПИС И СВОЈСТВА на Forever Freedom-За здрави и подвижни коски

Оваа формула ви нуди некои од најдрагоцените хранливи материи од природата во мошне ефикасна форма.

Forever Freedom-За здрави и подвижни коски,содржи 88,9% од чистиот, стабилизиран Алое Вера Гел на Форевер Ливинг.

Forever Freedom-За здрави и подвижни коски, содржи хранливи материи кои го:

  • зајакнуваат имунолошкиот систем,
  • го ублажуваат воспалителниот процес и
  • ги заздравуваат сврзните ткива.

Во комбинација со глукозамин и хондроитин, метил сулфонил метан (МСМ) и витамин Ц, тој образува формула која исклучително лесно се апсорбира како резултат на неговата течна форма.

Глукозамин сулфатот може да биде пронајден во тврдата обвивка на раковите (и други морски животни) и дејствува како основна единица за изградба на протеогликаните, големи молекули во ‘рскавицата кои и даваат висока еластичност.

Тој ја одржува течноста во ‘рскавицата и го регулира метаболизмот, со што го спречува непотребното разградување на ткивото.

Forever Freedom-За здрави и подвижни коски-2

Исто така, го спречува дејството на ензимите, разградувањето на ‘рскавичното ткиво и го поттиснува дејсвото на некои хемикалии.

Кога се конзумира орално глукозамин сулфатот се апсорбира мошне брзо од нашиот организам и за помалку од четири часа доаѓа во допир со ‘рскавицата.

Слично на нестероидните против-воспалителни лековити средства, глукозамин сулфатот е со докажани против-воспалителни својства.

Освен тоа, при некои лабараториски тестови оваа материја покажува и заштитно влијание врз ‘рскавицата. Според тие испитувања глукозамин сулфатот може да го спречи триењето на ‘рскавицата и има потенцијал да помогне во нејзината регенерација.

Хондроитин сулфатот се извлекува најчесто од ‘рскавицата на ајкулата и претставува поголема молекула која исто така се наоѓа во ‘рскавичното ткиво на човекот.

‘Рскавицата не се храни од крвните садови, туку хондроитинот директно ја апсорбира течноста и хранливите материи од нив.

Тој исто така го спречува и уништувањето на ‘рскавичните ензими.

Според испитувањето хондроитинот ги ублажува болките, а воедно има и против-воспалително дејство. Некои лабараториски тестови покажуваат дека хондроитин сулфатот може да го забави процесот на абење на ‘рскавичното ткиво, па дури помага и во негова регенерација.

МСМ претставува неметално сулфурно соединение, кое што се среќава на многу места во природата. Сулфурот е третиот најраспространет минерал во човечкото тело и е од витално значење за нормален раст и за регенерирање на организмот.

МСМ е природна форма на органски сулфур и може да биде откриена во свежата храна, како што се овошјето, зеленчукот, месото, рибата и млекото.

Но, ако не конзумирате свежа храна, веројатноста да го снабдите телото со неопходното количество МСМ е многу мала.

Овој важен минерал мошне брзо испарува и вообичаено губиме голем дел од него при затоплување, сушење, варење, пастеризирање и општо земено при секој начин на преработка на храната.

Пресметано е дека човечкиот организам троши околу 0,4 милилитри МСМ на ден, што значи дека секојдневното снабдување на неговото количеството е неопходно.

Forever Freedom-За здрави и подвижни коски-1

МСМ ја смирува болката пред таа да стигне до мозокот и на тој начин дејствува како аналгетско и против-воспалително средство.

Сулфурот во МСМ има важна улога за образувањето на каротин (протеин кој е особено битен за здрава кожа, коса и нокти) и колаген ( протеин кој ги одржува добрата состојба на кожата и подвижноста на скелетот).

Сулфурот исто така придонесува во создавањето на имуноглобини (група на анти-тела) во организмот, кои имаат важна улога за правилното функционирање на имунолошкиот систем.

МСМ е голем непријател на слободните радикали.

Тој драстично ги намалува алергиите од храна и пчелниот полен и ја регулира киселината во стомакот.


     Други корисни својства на Forever Freedom-За здрави и подвижни коски

Списокот на корисните својства на оваа состојка во Forever Freedom-За здрави и подвижни коски e бескрајно голем.

Не би требало да  пропуштиме да нагласиме дека  ноктите и косата ќе започнат да растат побрзо отколку вообичаено и ќе бидат далеку поздрави.

Тое е затоа што во нив се содржи повеќе МСМ отколку во другите делови на телото.

Ако конзумирате “прекумерно” МСМ, организмот едноставно ќе го ифрли вишокот од вашето телото.

Последната од основните состојки на Forever Freedom- За здрави и подвижни коски e витаминот Ц во форма на аскорбинска киселина. Тој е многу важен за синтетизирање на колагенот и за регенерирање на сврзните ткива, а воедно е и моќен антиоксидант. 


                             Состав на Forever Freedom-За здрави и подвижни коски

*Природен Алое Вера Гел, сорбитол, природен концентрат на сок од портокал, фруктоза, глукозамин сулфат,

хондроитин сулфат, природна арома на портокал, метил сулфонил метан, аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензонат, токоферол (витамин Е).


Препорака за конзумирање на Forever Freedom-За здрави и подвижни коски

Промешајте го добро. Конзумирајте од 90-115 мл секој ден.


Forever Freedom-За здрави и подвижни коски-3

         Основни карактеристики на Forever Freedom-За здрави и подвижни коски

  • Сите корисни својства на Алое Вера Гелот.
  • Ги одржува коските да бидат во добра форма и ги штити од симптомите на стареење.
  • Состојки кои што спречуваат воспаление и имаат аналгетско дејство.
  • Ефикасна, синергична формула за целосно здравје.
  • Ниска вредност на шеќери и прекрасен вкус на портокал.

 

За повеќе информации контактирајте ме на:

www.facebook.com/prodazba.aloevera

e-mail:gavrilova.emilija@gmail.com

телефон 00 389 70 34 88 45

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.