ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ФОРЕВЕР - Emilija Gavrilova

ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ФОРЕВЕР

ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ФОРЕВЕР- МЕШАВИНИ

ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ФОРЕВЕР

Етеричните масла можат да се комбинираат за добивање на уште повпечатливи резултати. Мешавините на Форевер се создадени од внимателно одбрани етерични масла, комбинирани во идеални пропорции за оптимално дејство.

Секоја од овие возбудливи симфонии од мириси е идеално балансирана, за да одговори на специфичните потреби.

Состојките им се собрани од најдобрите извори во целиот свет, при што секој аромат е научно селектиран и комбиниран со останатите за да се добие максимален резултат и ефикасност.

 

смирувачки микс етерични масла

Смирувачки микс етерични масла ( 15 мл – код 511)

Смирувачкиот микс од етерични масла на Форевер е иделно балансирана мешавина од најчистата дива мента од Индија, голтерија и камфор од Кина, иланг-иланг од Мадагаскар и камилица од Египет,создадена длабоко да продира и да смирува.

Нивните состојки се собираат од најдобрите извори во светот, а секој одделен аромат е научно селектиран и комбиниран со останатите за максимален резултат и ефикасност.

Состав:

Масло од листовите на мента ( Mentha Arvensis), Масло од листовите на голтерија ( Gaultheria Procumbens), Масло од цветовите на иланг-иланг(Cananga Odorata), Масло од цветовите на камилица(Chamomilla Recutita Matricaria), D-камфор, лимонен, линалоол(природно содржани во етеричните масла)

тонизирачки микс етерични масла

Тонизирачки микс етерични масла(15 мл – код 510)

Тонизирачкиот микс од етерични масла Форевер ја зголемува силата и виталноста(го зајакнуваат организмот или некои негови органи). Комбинацијата  од различни масла од целата планета, меѓу кои се каранфилче од Мадагаскар, темјан од Сомалија, цимет од Индија, смрека од Непал, рузмарин од Унгарија и портокал од САД.

Маслото од каранфилче има антивирусни и против-воспалителни својства, антиоксидантно дејство, го поддржува имунитетот, опушта и ослободува од стрес и замор.

Одлично се комбинира со маслото од портокал кои ги стимулира одбрамбените механизми на телото, има антисептичко дејство и смирува.

Композицијата содржи и масло од цимет кое што природно загрева и придонесува за добар имунолошки одговор.

Ароматното масло од рузмарин му помага на телото поефикасно да ги неутрализира слободните радикали и го тонизира мозокот и нервниот ситем. Неговиот мирис брзо го крева расположението и ја намалува напнатоста.

Темјанот дезинфицира, смирува и ги прочистува дишните патишта, го стимулира имунитетот.

Ароматот од еукалиптус има широка примена за олеснување при настинка, кашлица, воспалено грло, синусит, бронхит и има антибактериски, антивирусни и противвоспалителни својства.

Џуниперот го прочистува организмот, ја олеснува напрегнатоста и му помага на телото да се справи со инфекции на грлото и респираторнот ситем.

 Состав:

Масло од кора од портокал(Citrus Sinensis), Масло од каранфилче(Eugenia Caryophyllus), Масло од кора од цимет(Cinnamomum Zeylanicum), масло од цвет на рузмарин(Rosmarinus Officinalis), масло од темјан(Boswellia Carterii), масло од еукалиптус(Eucalyptus Citriodora), масло од плодови на џунипер(Juniperus Communis) и лимонен, еугенол,цинамал, линалоол, кумарин(природно содржани во етеричните масла).

благотворен микс етерични масла

Благотворен микс етерични масла( 15 мл- код 509)

Благотворниот микс од етерични масла Форевер е идеално балансирана композиција од најчистите голтерија, лаванда, еукалиптус, кориjандер, темјан, рузмарин,камилица, мента, босилок и оригано,создадена за хармонија,мир и релаксација.

Состојките се собираат од најдобрите извори од целиот свет и секој аромат е научно селектиран и комбиниран со останатите за максимален резултат и ефикасност.

Рузмаринот , камилицата и ментата се од САД, лавандата од Франција, ориганото од Шпанија, темјанот од Сомалија, босилекот од Египет, голтеријата и еукалиптусот од Кина и коријандерот од Русија.

Состав:

Масло од листовите од голтерија(Gaultheria Procumbens), масло од лаванда(Lavandula Hybrida), масло од листовите на еукалиптус(Eucalyptus Citriodora), масло од мента(Mentha Piperita), масло од плод на коријандер(Coriandrum Sativum), масло од темјан(Boswellia Carterii), масло од листовите на рузмарин(Rosmarinus Officinalis), масло од цветот на камилица(Anthemis Nobilis), масло од босилек(Ocimum Basilicum), масло од оригано(Thymus Capitatus) и линалоол, лимонен, гераниол, еугенол(природно содржани во етеричните масла).

основно масло форевер

ОСНОВНО МАСЛО ФОРЕВЕР( 118 мл – код 505)

Основното масло на Форевер е патентирана мешавина од алое вера, витамини Е, А и С и природни масла без мирис и тоа масла од боражина, шипки, сусам и семки од кајсија. Вистинската основа на базното масло на Форевер е чистиот, стабилизиран екстракт од листовите на алое вера, кој има природно својство да продира длабоко во кожата и да ја прихранува.  Во комбинација со етеричните масла на Форевер, основното масло дава уникатно миризливо доживување.

Основното масло на Форевер е лесна течност која ја омекнува кожата, зајакната со едни од најдобрите природни состојки и антиоксиданти. Главна компонента на базното масло се каприл триглицеридите извлечени од кокосовото масло, кои немаат ниту боја, ниту мирис и брзо се впиваат во кожата. Затоа се идеална основа за нашите чисти етерични масла.

Препорачана употреба

Разредувајте ги етеричните масла со основното-базно масло.

Конкретни инструкции за локална и ароматична употреба имате на етикетите на секо од етеричните масла Форевер.

КАКВО ДЕЈСТВО ИМААТ ЕТЕРИЧНИТЕ МАСЛА?

Лавандата релаксира и смирува, а еукалиптусот го бистри умот и дава енергија.

Мирисот на лавандата не успива, а лимонот не разбудува.

Мирисот на циметот не прави креативни. Ружата не смирува, а ванилата не охрабрува.

За низок крвен притисок: рузмарин, а за  хормонска равнотежа лаванда, лимон, камилица, сандал, гераниум.

Поттикнување на регенерацијата  лаванда и темјан.

смирувачко дејство: камилица, лаванда, сандал, портокал, мандарина;
антисептичко и антибактериско дејство: оригано, чајно дрво, лаванда, жалфија;
загревачко дејство (ја активираат циркулацијата): цимет, рузмарин, ѓумбир, лимон
ревитализирачки (даваат енергија): рузмарин, портокал, мента, босилек, жалфија
диуретски (детокс) ефект: лимон, мандарина, рузмарин, цитрон

Етерични масла и типови на кожа

За нормална кожа: камилица, роза, лаванда, ијанг ијанг, нероли, портокал, јасмин;
Масна кожа: лимон, лаванда, рузмарин, сандал, нане, чајно дрво, еукалиптус, ylang ylang, кедар, лемонграс (lemongrass);
За сува кожа: камилица, патчули, јасмин, роза, нероли, здравец;
Зрела (возрасна) кожа: лаванда, портокал, сандал, јасмин, лимон

Етерични масла за различни состојби

Антицелултитни масла: мента, мандарина, лимон, рузмарин, лаванда, сандал, цитрон
Акни: камилица, лаванда, рузмарин,  лимон;
Кашлица: еукалиптус, бор;
Синуси: лаванда, бор;
Ревматски болки: лаванда, камилица, рузмарин;
Убод од инсекти: лаванда
Несоница: лаванда, камилица, цвет од портокал
Менструални болки: лаванда, камилица, жалфија
Лошење и повраќање: лаванда, камилица

Внимание

Доколку сте бремени или доите, или при било каков здравствен проблем, за употребата на етеричните масла ве молам консултирајте се со вашите матични лекари или со стручни лица од полето на ароматерапијата.

Кај децата пожелно е да се избегнуваатетерични масла.

Форевер Ливинг ги произведува и најквалитетните етерични масла од мента, лаванда и лимон…

Повеќе за етерични масла Форевер прочитајте ТУКА…

НАРАЧКИ НА ФОРЕВЕР ПРОИЗВОДИ И ИНФОРМАЦИИ НА

070 34 88 45 , gavrilova.emilija@gmail.com , www.facebook.com/prodazba.aloevera

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.