Нектар од алое вера и брусница - Emilija Gavrilova

Нектар од алое вера и брусница

Својства нa Нектар од алое и брусница

ОПИС И СВОЈСТВА НА  НЕКТАР ОД АЛОЕ ВЕРА И БРУСНИЦА

Нектарот од Алое Вера  и брусница ги содржи сите витамини, минерали,аминокиселини и ензими што ги има во  Алое Вера Гел плус корисните својства на брусницата и јаболкото.

Нектарот со Алое од брусници соджи 90,2% чист стабилизиран гел од Алое во совршена комбинација со додадени состојки. Брусниците се многу голем извор на витамин Ц.

Од почетокот на XIX век наоѓаат широка примена кај морепловците, кои што патувале на долги релации, за спречување на скорбут, болест која се појавува при недостиг на витамин Ц.

Индијанците ги користеле брусниците како лекарство.

Сe до денес тие се познати како средство за прочистување на организмот, а најголемо влијание имаат врз бубрезите.

Според едни од последните испитувања кои се направени врз лековитите својства на брусницата спроведени  од медицинска асоцијација, едно од основните својства е дека ја намалуваат веројатноста од развивање на силни инфекции на уринарниот тракт.

Додатни својства

Во извештај од поново време се обрнува внимание на алое вера гел од брусница како добро средство за профилактика и кај болни кои страдаат од хроничен цистит.

Во ова овошје е откриен и пикногенол како силен антиоксидант, кој има клучна улога за одржување на колагенот во кожата.

Сокот од јаболко е познат по својата содржина на витаминот А и Ц, како и калиум и пектин.

Тој има сладок вкус кој му дава пријатна арома на Нектарот со Алое Вера Гел со брусница.

Овој пијалок може да го конзумирате со оброк или одделно.

Аромите од брусниците и јаболко се целосно природни и се добиени со комбинација на свеж сок од брусница и слатки, зрели јаболка.

Додадовме само фруктоза (природен овошен шеќер), со цел да постигнеме пријатен вкус, за да ги привлечеме како возрасните така и децата.

Berry Nectar

СОСТАВ

Природен Алое Вера Гел, фруктоза, сорбитол, концентриран природен сок од брусница(2%) и концентриран природен сок од  јаболко(4%), аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, витамин Е…

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

Промешајте го добро. Конзумирајте од 60-120 мл секој ден.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Сите корисни својства на Алое Вера Гелот во комбинација со слаткиот вкус на брусниците.

Корисен е за оние кои имаат проблеми со бубрези и уринарниот тракт, како на пример цистит.

Брусницата, всушност, ги прочистува бубрезите.
Во брусницата откривме моќен антиоксидант пикногенол со благотворно дејство врз заштитата на кожата.

Витаминот Ц кој го има во јаболковиот сок, придонесува за прочистување на црниот дроб, кој што од своја страна потпомага во исфлувањето на токсините од кожата.

Природен извор на витамин Ц и пектин.

Се применува за третман на :

  • алергии и астма,
  • анемија и слабокрвност,
  • Болести на уринарниот тракт,
  • Бубрежни заболувања,
  • Проблеми со простата,
  • Гинеколошки проблеми,
  • Епилепсија,
  • Опоравување по тешка болест,
  • Опоравување по мозочен удар,
  • Кај срцеви заболувања и рак

 

За повеќе информации контактирајте ме на:

www.facebook.com/prodazba.aloevera

e-mail:gavrilova.emilija@gmail.com

телефон 00 389 70 34 88 45

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.