Нектар од Алое Вера со праски  - Emilija Gavrilova

Нектар од Алое Вера со праски 

Aloe Peaches-Nektar od Aloe Vera so praski

Aloe Peaches – Нектар од Алое Вера со праски


Опис и својства на нектар од Алое Вера и праска

Задоволството е неверојатно! 

Во овој пијалок ќе откриете и цели парчиња од Алое Вера натопени со арома на зрели праски, а 91% од содржината е чист Алое гел(повеќе за Алое Вера гел прочитајте тука).

Со векови лековитите својства на Алое Вера се познати и потврдени со бројни докази ширум светот.

Додадовме во него праски со што го претворивме во извор на каротиноиди, кои се и тоа како потребни на организмот.

Што се тоа каротиноиди?

Специфичната боја овошјето и зеленчукот ја добиваат токму од каротиноидите.

Тие имаат силни антиканцерогени и антиоксидативни својства.

Го заштитуваат организмот  од карцерогените агенси меѓу кои се и сончевите зраци и нивното штетно влијание.

Растителните влакна содржани во праските го регулираат холестеролот и функциите кои се одвиваат во  дебелото црево.

Праските содржат 10 витамини и тоа А, Ц, Е, К и 6 витамини од групата Б.

Во нив е содржан и калиумот, важен минерал кои ги заштитува бубрезите и ја намалува можноста за нивно заболување.

Во праските е содржан и лутеинот, кои игра важна улога во зачувување на видот и здравјето на очите.

Замислете ја совршената комбинација на 210 хранливи состојки на Алое Вера Гелот кога се додадени и состојките од праска, ова е одлична комбинација за вас а пред се за децата заради прекрасниот вкус на праска, кој децата го  обожаваат.

Совршена комбинација за силен имунолошки систем содржан во чаша сок со прекрасен вкус!

Овие препораки се базирани од искуство на нашите задоволни корисници

Најдобар ефект за здрави деца се постигнува во  комбинација со додатокот во исхрана за деца Forever Kids таблетки за џвакање. (повеќе информации за Forever Kids прочитајте тука)

Овој природен производ е одличен и  за жените кои се во првото тромесечие од бременоста во комбинација со фолната киселина.


                  Состав на Aloe Peaches – Нектар од Алое Вера со праски

  • Природно Алое Вера  ( со парченца од пулпата), Фруктоза, Природна арома на праска, Лимонска киселина, Концентриран природен сок од праска, Аскорбинска киселина, Токоферол (витамин Е)…

  Препорака  за дозирање на Aloe Peaches – Нектар од Алое Вера со праски

  • Промешајте го добро
  • Конзумирајте од 60-120 мл секој ден(за возрасни)
  • Дозирање за деца– 1 до 3 год. препорачана доза 5 мл.– 3 до 6 год. препорачана доза 10 мл.– 6 до 9 год. препорачана доза 15 мл.– 9 до 12 год. препорачана доза 15-30 мл.– 12 год. препорачана доза  30-50  мл.

    Важна напомена!

    Овој гел не се препорачува за новороденчиња се до нивната едно годишна возраст!

 

За повеќе информации контактирајте ме на:

www.facebook.com/prodazba.aloevera

e-mail:gavrilova.emilija@gmail.com

телефон 00 389 70 34 88 45

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.