Aloe MSM Gel – против болки во коските и мускулите - Emilija Gavrilova

Aloe MSM Gel – против болки во коските и мускулите

Гел со Алое и МСМ - природен начин да ги ублажите болките во коските

Aloe MSM Gel – против болки во коските и мускулите !!!

Aloe MSM Gel на Forever  е крем кој ги ублажува хроничните болки  во коските и мускулите,вклучувајќи ги главоболките,болките во грбот,вратот и мускулите.


 ОПИС И СВОЈСТВА

 Современиот живот непрекинато е исполнет со физички активности кои неизбежно се одразуваат на нашето тело. Скокање, дигање на тешки предмети и наведнувања водат кон вкочанување и болки во зглобовите.

Вкочанети рамена, колена, коските околу половината и бедрата и прстите се нешто што веќе често се среќава ,не само кај возрасните луѓе, туку и кај младите.

Трауми од спорт, преоптоварување, остеоартрит, како и вообичаеното триење на зглобовите со текот на годините, предизвикуваат болки и умор кои го отежнуваат извршувањето на основните активности.

МСМ всушност значи метил сулфонил метан- органски сулфур, којшто се наоѓа во речиси сите живи организми.

Сулфурот е трета најмногу присутна материја во човечкиот организам и е клучна компонента на ‘рскавицата и сврзното ткиво.

Оптоварувањата, спортските трауми, стареењето и артритисот го променуваат ткивото на ‘рскавицата.

Таа станува потврда и не е толку еластична.

Клетките од ‘рскавицата губат голем дел од сулфурот, којшто ги одржува ѕидовите меки и нивното својство на проодност.

Така, токсичните течности кои се произведуваат од клетките не можат да бидат исфлени и создаваат воспаление и подуеност, кои што доведуваат до притисок и болка.

Aloe MSM Gel нуди органски сулфур, којшто недостасува во вашето тело, за да ја подобри функцијата на скелетот, со што ја зголемува еластичноста и ги ублажува болките.


Како дејствува MSM

МСМ има против-воспалително и смирувачко дејство.

Тој ги спречува импулсите на болките пред тие да стигнат во мозокот како сигнал и на тој начин делува како аналгетик.

Клучот на дејството на MСM директно таму каде што е неопходно е другата основна состојка на Aloe MSM Gel-чист, стабилизиран гел од Алое Вера.

Освен што го надополнува дејството на MСM, со своите природни регенерирачки и против-воспалителни својства, гелот од Алое Вера е познат и по способноста да навлегува длабоко во кожата. Тој брзо и ефективно се апсорбира од кожата што го прави идеален транспортен систем за смирувачките својства на МСМ.

Новиот Aloe MSM Gel на ФЛП ги вклучува двете основни состојки со билни екстракти кои се извлечени од мечкино грозје, масло од листовите на чајно дрво, екстракт од рузмарин и бела врба.

Мечкиното грозје е моќен диаретик и има антисептично дејство.

Рузмаринот има својство да ги ублажува болките и има против-воспалителен ефект во форма на етерично масло кое што традиционално се користи кај контузија, исчашување, рани, реуматизам.

Маслото од листовите на чајно дрво е природно антисептично, антимикробно, антибактериско и антигабично средство.

Смирува лесни исекотини, рани и гребнатинки и има високо продирна моќ. Кората од бела врба содржи салицил, преработен од организмот во салицилна киселина која го намалува нивото на простагландините, слични хормонски материи кои ги предизвикуваат болките и воспаленијата.

Конкретно се користи за ублажување на хронични болки, вклучувајќи ги главоболките, болките во грбот, вратот и мускулите.

Традиционално средство за проблеми од артритис, бидејќи го намалува отокот и воспалението и ја зголемува подвижноста на зглобовите.

Не дозволувајте болните коски и мускули да стават крај на вашите активности, кои што најмногу ги обожувате.Возвратете на ударот со новиот Aloe MSM Gel од Форевер Ливинг Продуктс кој е природен начин да ги ублажите болките во коските.


 СОСТАВ


ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

Нанесете рамномерно и втријте го во кожата преку масажа.

Избегнувајте контакт со очи.

Ако случајно дојде во допир со очи исплакнете ги обилно со млаз вода во времетраење од неколку минути. 


ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Ги ублажува болките и претставува против-воспалително средство
  • Чист и прозирен гел, не остава траги на облеката
  • Брзо делува
  • Идеален сопатник на Forever Freedom .
  • Код: 205 / 118 мл

За повеќе информации контактирајте ме на:

www.facebook.com/prodazba.aloevera

e-mail:gavrilova.emilija@gmail.com

телефон 00 389 70 34 88 45

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.