Ајде да слабееме - Работничка диета - Emilija Gavrilova

Ајде да слабееме – Работничка диета

Ефтина диета со која се губат 7 кг за 7 дена

Работничка диета

Оваа работничка диета била направена од страна на успешна американска компанија во 1985 година со цел да им помогне на вработените за да ги изгубат вишокот килограми и да бидат здрави.

ajde da slabeeme - rabotnicka dieta

Планот на исхрана на оваа диета е со внесување на намален број на калории во тек на денот да се постигне топење на вишокот масти во организмот.

Со правилно држење на работничката диета можат да се изгубат 5 до 7 килограми неделно, а во исто време да се направи детоксикација на организмот.

Важно е во периодот на работничка диета задолжително да се пијат по 6 до 8 чаши вода ( со исклучок каде е поинаку назначено) и задолжително да се јаде супа (која е подготвена по точно утврдена рецептура ) која може да се јаде секогаш кога ќе се почувствува глад.

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ ОД КОЛКУ КАЛОРИИ ДНЕВНО ИМАМЕ ПОТРЕБА 


ajde da slabeeme - rabotnicka dietaПонеделник

Дозволено е да се јаде секое овошје освен банани, без ограничување на количината.

Најдобро е да се јаде сезонско овошје од нашето поднебје кое е и најефтино.

Секој ден јадете супа колку сакате и колку имате потреба (рецептата за супа од оваа работничка диета  е дадена подолу од  текстот).

ajde da slabeeme - rabotnicka dieta

Вторник

Се прави замена на овошјето со зеленчук, кој може да се јаде сиров или варен, без ограничување на количината. Доколку сте постојано во движење ви препорачувам Forever Supergreens-идеална комбинација од над 20 овошја и зеленчуци за вашиот активен начин на живот.(повеќе прочитај ТУКА)

Пример:

Појадок – печен компир, по желба може да му додадете малку масло. На овој начин во организмот ќе внесете доволно јагленхидрати кои се потребни за да обезбедат доволно енергија за цел ден. Со зеленчукот ќе внесете доволно хранливи состојки и влакна, а малку калории).

Среда

Овошје и зеленчук без ограничување , со исклучок на компири и банани. Во оваа фаза телото е подготвено да ги согорува вишокот килограми.

ajde da slabeeme - rabotnicka dieta

Четврток

Банани и млеко – Можете да изедете до 8 банани во тек на денот и да испиете 3 чаши млеко. Бананите се важни затоа што му даваат натриум и калиум на организмот кој е неопходен, а во претходните денови е изгубен.

Петок

Овој ден се јаде телешко/ јунешко месо и домати.

Дозволено е да се изедат до 6 домати и две порции по 300 грама месо.

Месото не мора да го изедете цело, а доматите би требало да ги изедете.

Овој ден потребно е да испиете повеќе до 2 чаши вода, за да може телото да ги исчисти киселините од месото. Месото на вашето тело ќе му обезбеди протеини и железо, а доматите влакна кои помагаат за варењето како и останати потребни состојки за организмот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ – ТЕЛОТО САКА АЛКАЛНО , Ph РАМНОТЕЖА ВО ОРГАНИЗМОТ

ajde da slabeeme - rabotnicka dieta

Сабота

И овој ден се јаде месо, телешко/јунешко , но патлиџаните ќе ги замените со микс од зеленчук по ваш избор.

Можете да јадете зеленчук колку сакате, а месо 2 порции по 300 гр.

Овој ден телото ги губи килограмите и ќе воочите сами разлика  во вашиот изглед .

Multimineralna formula Nature Min

Недела

Дозволено е да јадете кафеав/интегрален ориз, овошни сокови и зеленчук без ограничување.

По оваа седум дневна диета вашиот организам ќе биде исчистен и би требало да имате од 5 до 7 килограми помалку.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ – ХОРМОНИТЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА ДЕБЕЛЕЕЊЕ ОКОЛУ СТРУКОТ!!!

Што е дозволено да се пие во тек на работничка диета?

Daily Forever Living

Вода е препорачливо да се пие во големи количини. Можете да пиете минерална газирана вода, кафе и чај (незасладени). Препорака Форевер чај со алое цветови со прекрасен вкус за дополнителна детоксикација на организмот и слабеење.

По завршување на неделната диета истата можете да ја повторите до постигнување на посакуваната тежина.

За да не ги вратите изгубените килограми по завршувањеѕо на диетата мора да внимавате на исхраната . Секако и да го смените животниот стил и начин на исхрана.

Во тек на диетата е препорачливо да вежбате најмалку по 10 минути лесни телесни вежби за да го одржите тонусот на мускулите. За да постигнете уште подобар ефект и да го забрзате процесот на слабеење пијте Forever Therm(повеќе прочитај ТУКА)

ajde da slabeeme - rabotnicka dieta

Рецепт за супа која се јаде во тек на работничка диета секогаш кога ќе имате потреба од храна и ќе се почувствувате гладни.

Супата ви помага да останете хидрирани за време додека вашето тело ги исфрла мастите.

Потребни состојки :

Вода, 2 зелени пиперки, 6 главици кромид(помали) или 2 големи, домати, целер, една зелка, коцка пилешка супа, сол и црн пипер по желба.

Подготовка: Сите состојки се ставаат во подлабок сад и се варат се додека зеленчукот убаво не биде сварен.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ – ДЕТОКСИКАЦИЈА, ЗДРАВЈЕТО НЕМА ЦЕНА!!!

ajde da slabeeme-proizvodi za slabeenje

 

За повеќе информации контактирајте ме на :

070 34 88 45

gavrilova.emilija@gmail.com

www.facebook.com/prodazba.aloevera

 

Нарачајте Алое Вера Гел Forever Living Products од вашата земја

 

UK USAAUSTRALIA
CANADACZECHGREECE
LUXEMBOURGBELGIUMSPAIN
NEW ZEALANDNORTHERN IRELANDNETHERLANDS
IRELANDSLOVAK REPUBLICPORTUGAL

Достава во рок од 2 дена!

Напомена:

Оваа интернет страница е независен деловен соработник на компанијата Forever Living Products.


Сите препорачани производи на оваа страница се составени врз основа на долгогодишни искуства на нашите корисници, и не се замена за препорачана медицинска терапија.


Споменатите додатоци во исхрана на оваа интернет страница не се надоместок или замена на урамнотежена исхрана.